Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Arama

TEVI Elektrikli Araçları İş Güvenliğinde Bir Numara - Fortune

19/08/2016

TEVI (TEAS-TURK ELEKTRİK ARAÇ SANAYİİ)’nin ilk araç sevk gününden itibaren, tek hedefi: personel, ekipman ve malzeme taşımak için dayanıklı, sağlam ve güvenilir araçlar inşa ediyor. En ileri sürücü teknolojisi, uzun ömürlü yapısı ve sınıfında en güçlü şasi özelliklerine ek olarak; TEVI satış sonrasında da kolay bakım ve onarım imkânı sağlıyor. Standart ve özel üretim araçlar - yük taşıyıcılar, personel taşıyıcılar, çekiciler ve daha fazlası - endüstriyel, ticari ve yer destek hizmetlerini içine alan geniş bir yelpazede müşterilerine önde gelen çözüm olanakları sunuyor.

TEVI araçları yalın organizasyon, süreç iyileştirme ve zamanlamada optimizasyon sistemleri dahilinde sahada yetkinlik sağlıyor.

Elektrikli araçların en büyük avantajlarından birisi “0” emisyon araçlar olmaları. Benzinli ve tüplü araçlara göre daha sessiz çalıştıklarından yine iş ortamlarında çevreyle dost bir şekilde çalışanları rahatsız etmeden hizmet sağlıyor.

Elektrikli araçlar kullanım dışı zamanlarda araç üstü şarj ünitesi ile elektrik kaynağına bağlı olarak şarj edilebilir. Havayolları veya vardiyalı çalışan tesislerde akü değişimi yapılarak, araçlardan 24 saat faydalanılabilir.

Yalın Üretim Sistemlerinde Maliyeti Azaltma ve İş Güvenligini Arttırma

Genelde ülkemizde hem yatay hem dikey yük taşıma ihtiyacı için forkliftler tercih ediliyor. Ancak Amerika İş Güvenliği Kuruluşu (OSHA) ve ITA kayıtlarına göre bir forkliftin kullanım ömrü boyunca 10 tanesinden 9‘unda bir çeşit iş kazası oluyor. Bu kazalar yaralanmalara ve bazı durumlarda ölümlere sebebiyet veriyor.

Dikey yük kaldırma ihtiyacında forkliftlerin alternatifi olmamasına rağmen, yatay yük taşıma ihtiyacında elektrikli araçlar ve römorklar hem verimliği artırıyor hem de iş güvenliği açısından daha güvenli.

Değişen dünyadaki yeni trendlerden biri Yalın Üretim Sistemleridir (Lean manufacturing). Yalın üretim ürün ve hizmet yaratma sürecini israflardan arındırıp; sadeleştirerek mükemmelleştirmek ve bu yolla firma karlılığını artırmak amacını taşıyan kavram, sistem ve teknikler bütünlüğüdür.

Elektrikli araçların yurt dışında son yıllardaki kullanım artışı yalın üretim sistemlerine ve ERP (Enterprise Resource Planning) uygunlukları ve verimliliğe katkılarına bağlı. Ülkemizde de bu sistemler önde gelen firmalarca kullanıldıkça elektrikli araçlara ihtiyaç artıyor. TEVI bu üretimi yurtiçinde yaparak hem kullanıcıya dayalı ihtiyaçlara göre tasarım avantajı sağlıyor hem de yedek parça ve bakım/onarım gereksinimlerini yurtiçinde tedarik ediyor. Bu da şirketler için Yalın Üretim Sistemlerine katkı sağlıyor.

Yalın Üretim Perspektifiyle Fabrika/Tesis içi Ürün Taşlıma ve Yükleme

Özellikle e-ticaretin dünyada ve ülkemizde son 15 yılda hızlıca büyümesiyle üretimde işletme içi taşımacılığa ve yüklemeye verilen önem arttı. Müşteri açısında bakıldığında işletme içi taşıma maliyeti yüksek bir maliyet olmasına rağmen ürüne direk bir katkısı olmadığından tamamen bir israf. Bu nedenle hemen hemen tüm firmalar bu maliyeti düşürmek için çalışmalar yapıyor.

İdeal bir dünyada tüm taşıma ve yükleme masrafları sıfırlanacak. Elektrikli araçlar bu yolda ideal olmasa da hali hazırdaki araçlara göre çok büyük bir adımın parçası.Haberin detayı için tıklayınız

http://www.fortuneturkey.com/tevi-elektrikli-araclari-is-guvenliginde-bir-numara-37582

Diğer Haberler