Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Arama

Blog

 • TEVI Elektrikli Araçlar , Scooter Bülteni.
  20/06/2018

  TEVI Akıllı ulaşım çözümleri iş arkadaşınız. Küçük taşıma işleri için üç tekerlekli elektrikli scooter. Azami hızı 21 km/s olan araç aküler dahil bakım gerektirmez

 • TEVI Elektrikli Araçlar , Yük Taşıyıcı , Golf Arabası , Çekici ...
  05/02/2018

  Her ekipte geri kalanın üzerinde duran bir adam vardır. Sağlam. Güvenilir. İş bitene kadar durmayan! O adam TEVITEVI elektrikli araçları; personel, ekipman ve malzeme taşımak için yuksek performansli, sağlam ve güvenilir olarak uretildi.

  Her koşulda, her hangi bir iş kolunda görev ne olursa olsun TEVI yükü hafifletir. TEVI kültüründe iş planlanır; plana göre yapılır ve bitene kadar durmaz.

  TEVI; endüstriyel, ticari ve yer destek hizmetlerini içine alan geniş bir yelpazede standart ve özel üretim olarak - yük taşıyıcılar, personel taşıyıcılar, çekiciler ve daha fazlasını önde gelen çözüm ile elektrikli araçlar sunmaktadır.

  Ayrica: hizmet sektorunun yani sira golf sahalarında da TEVI gorev adami olarak kendini konumlandirir. Genel pazar segmentlerinde ortak fayda saglarken ayrisan ozellikleri ile fark yaratan TEVI

 • TEVI, Türk Elektrikli Araç Sanayi Şubat Ayı Bülteni
  01/02/2018

  Havalimanı, tatil köyü, fabrika, veya hastane… Gün içinde binlerce metrekarelik alanları bir uçtan bir uca defalarca yürümek enerji, zaman, ve para mı kaybettiriyor?    Yüksek tasarruf sağlayarak veriminizi arttırmak istiyorsanız:    TEVI ile tanışın.    TEVI golf arabaları; personel, ekipman ve malzeme taşımak için yüksek performanslı, sağlam ve güvenilir olarak üretildi.     Kullanıcı odaklı ergonomik tasarımı, yüksek manevra kabiliyeti, dayanıklılığı, yedek parça ve bakım kolaylığı ile “işinizde yükünüzü hafifletmek için” üretildi.     Siz ihtiyacınızı söleyin yeter! TEVI elektrikli araçları kullanım alanlarına özel olarak tasarlanabilmektedir. İster oturma kapasitesini, ister taşıma kapasitesini arttırın.    

  Her işe uygun bir TEVI mutlaka var!   

 • TEVI Catering
  27/03/2017

  Tesis ve mutfak arasında yiyecek ve içecek sevkiyatı yapacak araç ihtiyacı üzerine TEVI C serisi platformu kullanılarak catering üst yapılı araç üretildi. Araç, güzerğahı üzerinde birkaç noktada indirme ve yükleme ihtiyacı olması sebebi ile kolay ulaşım kutu sistemine sahip. Benzer bir konfigürasyon oda servisi teslimatlarını yapmak üzere tatil koyleri için gelistirildi. Tatil köyleri için tasarlanan araçta bir sepet içinde yiyecek ve içecek tepsilerinin yüklenmesi ve boşaltılmasına izin veren raf sistemi inşa edildi.

 • TEVI Stockchaser
  28/02/2017

  Kullanıcılar, araçlarının optimum verimlilikte çalışmasını ister. TEVI Stockchaser'ı tasarlarken, müşterilerin dönme performansını, dar koridorlarda hareket etme kabiliyetini, kargo kapasitesini, araç ve sürücü dengesini, istikrarını (arızasız) ve işletme görünürlüğünü ön planda tuttuğunu biliyorduk.

 • Özel Tasarım Vinçli Elektrikli Araç
  27/02/2017

  Endüstriyel tesislerin dar alan ve koridorlarında yük kaldırmak ve çoklu iş uygulamalarında kullanılmak üzere elektrikli araç üstü vinçe ihtiyaç duyuldu. TEVI tasarım ekibi yük kapasitesi yüksek olması ve platform genişliği avantajı nedeniyle C serisi modeli özel tasarım icin seçti.

 • Tesis içi yürüyüş zaman kaybı, abartılıyor mu?
  20/02/2017

  Siz veya çalışanlar tesis içinde bir noktadan diğer bir noktaya ulaşım (yürüme, kontrol, güvenlik veya taşıma) için kaç dakika harcıyorsunuz ve gün içerisinde kaç defa tekrar ediyorsunuz. Gerçekten maliyet nedir?

  Siz adama yürürken bakıyorsunuz, çalışıyor mu? çalışıyor, ama yürümekten yürümeye farklılık var. Bunun normal temposu ne kadar? Ne kadar üstüne çıkabilir?..

 • Personel ve Yük Taşıyıcı Elektrikli Araçlar’da Metal’e Karşı Plastik Gövde: Ve kazanan?
  13/02/2017

  Tanınmış gövde üreticilerine plastik ve çelik gövde artı ve eksileri hakkında sorular sorduk. Beklediğimiz gibi, çeşitli görüşler aldık. Üreticiler kendi ürünlerinin avantajlarını desteklemekle birlikte fikirlerini geçerli mantıkla desteklemektedir.

  Çelik gövdeli araçlar icin görüşler:

  Birkaç yıl yolda ilerleyen çelik gövdeli bir araç, plastik araçtan her zaman daha güvenli, kullanışlı ve görsel orjinaligini koruması faktörlerinden dolayı çelik en yüksek tercih sebebi oluyor.

 • Benzinli vs Elektrikli Araç
  11/01/2017

  Benzinli ve elektrikli golf arabaları hakkında yaygın düşüncelerden bazıları:

  Benzinli arabalar yüksek eğimli arazide tercih edilir.

  Benzinli arabalar gürültülü ve kirlidir.

  Benzinli arabalar yakıt ve yağ damlatır.

  Elektrikli arabalarda 3 veya 4 yılda akü değiştirmek gerekir.

  Elektrikli golf arabaları engebeli (off-road) araziler için uygun değildir

  Elektrikli golf arabaları, benzinli arabaların yaptığı 'kilometre'yi yapamıyor.

  Elektrikli golf arabaları konforlu, sessiz ve temizdir.

  Her şeyden önce, benzinli arabalarının hava kirliliği yarattığı açıklaması doğrudur.

  Yerel Yönetimler, kirlilik yaratan tüm benzinli ve mazotlu araçları azaltmaya devam ediyor.

  Bazı bölgeler fosil yakıtlı araçları yasakladı. Benzer kısıtlamalar icin calışma yapan bölgeler de hızla artıyor. Emisyonları ve kirliliği azaltma yerel yönetimlerin öncelikleri arasına girdi.

 • Benzinli ve Elektrikli Araç Yakıt Tüketimi Karşılaştırması
  16/01/2017

  Yakıt tüketimi kullanım durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Yakıt maliyetini karşılaştırmak için aşagıdaki grafik sunulmustur.

  Dünya’da Ortadoğu ülkelerininin bazıları ve bir kac Avrupa ülkesi haricinde bütün ülkelerde elektrik enerjisi kullanımı daha ekonomiktir. Türkiye’de ise elektrikli araç kullanımı benzin ve mazot fiyatlarının çok yüksek olması sebebi ile çok daha caziptir.