Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Arama

Özel Tasarım Vinçli Elektrikli Araç

27/02/2017

Özel Tasarım Vinçli Elektrikli Araç

Endüstriyel tesislerin dar alan ve koridorlarında yük kaldırmak ve çoklu iş uygulamalarında kullanılmak üzere elektrikli araç üstü vinçe ihtiyaç duyuldu. TEVI tasarım ekibi yük kapasitesi yüksek olması ve platform genişliği avantajı nedeniyle C serisi modeli özel tasarım icin seçti.

Vinçli araçın yükte dengesini sağlamak icin modifikasyonlar yapildi. Araç özel destekler kullanılarak 1 ton kaldırma kapasiteli ve 4.5m teleskopik ve eklemli vinç ile donatıldı.

TEVI tarafından üretilen özel araç ile dar alanlarladan yükler kolaylıkla alınıp zaman ve operasyon maliyetinden tasarruf edilmesi sağlanıyor.

Geleneksel forkliftlerle karşılaştırıldığında, forkliftlerden daha hafif ve daha çevik ayrıca erişilebilirliğin zor olduğu yerlerde kullanılabiliyor. Forkliftler özellikle dönüs için büyük koridorlara ihtiyaç duyarken araç üstü vinç kullanımı ile % 20 ye kadar yer tasarrufu sağlanıyor. Forkliftler 5 ile 10 yıl arasında kısa bir ortalama ömrüne sahiptirler. TEVI araç üstü vinç 30 yıldan fazla ömre sahip.

Forklift ile karşılaştırıldıgında araç üstü vinç 5 ‘e 1 oranında daha yuksek emniyet faktörüne sahiptir. TEVI araç üstü vinçler bir kişi tarafından kullanımı kolaydır, böylece çalışanların yaralanma riskleri daha düsüktür. Araç üstü vinçlerin bakım masrafları çok daha düşüktür.

Diğer Haberler