Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Arama

Tesis içi yürüyüş zaman kaybı, abartılıyor mu?

20/02/2017

TEVI Stockchaser

Siz veya çalışanlar tesis içinde bir noktadan diğer bir noktaya ulaşım (yürüme, kontrol, güvenlik veya taşıma) için kaç dakika harcıyorsunuz ve gün içerisinde kaç defa tekrar ediyorsunuz. Gerçekten maliyet nedir?

Siz adama yürürken bakıyorsunuz, çalışıyor mu? çalışıyor, ama yürümekten yürümeye farklılık var. Bunun normal temposu ne kadar? Ne kadar üstüne çıkabilir? Ne kadar altına inebilir? Bunları belirlemek ve işletmenizde bu standart zamanları yerleştirmek zorundasınız. Aksi takdirde bu zamanlarda büyük farklılıklar olur ve siz de onları standart zamanınız zannedersiniz, halbuki o standart zaman değil, işçinin yahut da çalışanın o gün çalışmak isteği süredir.

Siz sisteminizin ne olduğunu ve üretiminizin hangi zaman içinde neye ulaşacağını bilmek zorundasınız.

Ref: TEVİ Türk Elektrikli Araç Sanayi

Ref: TEVİ Türk Elektrikli Araç Sanayi

TEVI Stock Chaser bir tesiste verimliliği artırmak ve olculebilir ulaşım için uygun maliyetli bir çözümdür. Bu eşsiz dar geçişli ve son derece yüksek manevra kabiliyetili araçlar, operatörü, önüne alacağı malzemeye daha yaklaştırarak ergonomik bir avantaj sağlıyor.

Tümüyle çelik bir gövde üzerine tasarlanmıştır. 4, 5 veya 6 kademeli merdivenle donatılma imkani olan araçlar, operatöre yüksek stok konumlarından malzeme çekme imkanı gibi farklı seçenekleri ile birçok işlevsellik sunabilir.

Diğer Haberler